HISTORIA

Jak to się zaczęło?

Pierwsze witraże zrobiliśmy jeszcze przed 2000 rokiem, kiedy to Krzysztof Horecki ukończył wydział konserwacji zabytków na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Tam poznał techniki tworzenia witraży w ołowiu. Potem wprowadziliśmy technologię Tiffany do tworzenia pięknych lamp, w której do łączenia szkła wykorzystywana jest cyna i specjalne, miedziane folie.

NASZE USŁUGI

Lampy witrażowe wykonywane techniką Tiffany.

Przy ich produkcji wykorzystujemy najlepsze szkła z amerykańskich i japońskich hut szkła: Uroboros, Yoghogeny, Spectrum Glass. Szklane elementy są docinane i szlifowane w celu jak najlepszego spasowania elementów.

Wykonanie witraża w ołowiu wymaga sporej wiedzy i doświadczenia. Dlatego, żeby zapewnić jak najlepszą jakość finalnego witraża, korzystamy z oprogramowania CAD do projektowania, które pozwala nam na wydruk szablonów pojedynczych szkieł. Te, po doszlifowaniu są montowane przy pomocy ołowiowych profili.

Uszkodzona lampa lub witraż to nie problem. Możemy pomóc. Wyślijcie nam Państwo zdjęcie to ocenimy zakres szkód i wycenimy koszt naprawy. W lampie lub witrażu wymontujemy zbite szkło i zastąpimy je nowym w pasującym kolorze i odpowiedniej fakturze.